Kızılelma Dizisinde Çalan Müzik

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

TRT-1 ekranlarında jeneriği dönmeye başlayan Kızılelma dizisi bir anda tüm dikkatleri üstüne çekti. Yönetmeni Osman Sınav’ın Kurtlar Vadisi geçmişini bilenlerin dahada bir heyecanlandıran Kızılelma dizisine ait şuan pek fazla detay bulunmuyor. Elimizde bizim de paylaşacağımız fragman dışında henüz ayrıntı yok.

Kızılelma Dizisi Konusu

Türkiye’nin milli varlık ve çıkarlarını korumaya ant içmiş bir avuç adam ve kadının hikayesinden yola çıkılan dizide; bir avuç kahramanın özverili hayatı konu alınacaktır. Bu kahramanlar Yeni Türkiye nin büyümek ve bölgesinden yeniden adalet ve refahın merkezi olmak yolundaki bu ülke için yaşayacak, mücadele edecek ve “maceradan maceraya” koşacaklardır.

KIZIL ELMA ÜLKÜSÜ NEDİR?

Kızıl Elma, Türkler tarafından değişik şekillerde tasvir edilmiş olup bazen bir belde, bazen bir taht, bazen de dünya hakimiyetini temsil eden som altından yapılma kızıl renkli bir küre olmuştur. Bazen fethedilmesi gereken illeri ifade eder, çoğu kez ise bütün Türklerin, tek bayrak altında toplandığı devletin simgesidir.

Bu altın top bazen zaferin işareti, bazen hakimiyetin sembolü, bazen de fethedilmek üzere hedef seçilen yerin sembolü olarak ifade edilmiştir. Kızıl Elma çok eskilere dayanan bir türk inancıdır. Türkistan’da bulunan Hazar Denizi’nin doğu kesimlerinden gelmiş olan Oğuz Boylarının, Hazar kağanlarının ipek çadılarında ki hakimiyetlerinin sembolü olarak bilinen Altın Top yani Kızıl Elma’yı ele geçirmeyi vazife edinmişlerdir.( bu paragraf wikipediaturk.com dan alınmıştır)
 

Kızılelma Dizisinde Çalan Şarkı Tevekkeltü Tealallah

VN:D [1.9.22_1171]
Rating: 8.0/10 (1 vote cast)

Kızılelma Dizisinde Çalan Müzik, 8.0 out of 10 based on 1 rating

Bir önceki Düğün Dernek Filminde Çalan Şarkı başlıklı konumuzda dizi yorumları, diziler ve Düğün Dernek Filminde Çalan Şarkı hakkında bilgiler bulabilirsiniz.