Turkcell T40 İnceleme (Yerli Android)

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Turkcell T40 İnceleme (Yerli Android)

Turkcell‘in ilk yerli akıllı telefon olarak nitelendirdiği Turkcell T40, Türkiye’ye has özellikleri ve tasarım detaylarıyla farklılığını ortaya koyuyor.

Turkcell T40 İnceleme

Tasarımı tamamen Türk mühendisler tarafından yapılan T40, nam-ı diğer “Gebze” nihayet resmiyet kazandı. Turkcell’in ilk yerli akıllı telefon olarak adlandırdığı T40, Turkcell’in kendi markasıyla piyasaya sunacağı en gelişmiş akıllı telefon. Qualcomm tarafından geliştirilen, 1,2 GHz hızında çalışan çift çekirdekli işlemciye sahip telefonda 1 GB RAM ve 4 GB dahili depolama alanı bulunuyor. Telefonun 4 inç büyüklüğündeki IPS LCD ekranının çözünürlüğü 800×480 piksel. NFC de destekleyen T40, 5 megapiksel çözünürlüklü bir kameraya ve 1.600 mAh gücünde bir pile sahip. Android işletim sisteminin 4.1 sürümüyle çalışan telefon özel bir kullanıcı arayüzüyle geliyor. İkonlar, menüler ve widget’lar klasikleşenlerden oldukça farklı. En dikkat çeken ise Turkcell’in “kart ekranı” olarak isimlendirdiği ve dokuz farklı uygulamayı bir deste kağıt gibi arka arkaya dizen ve aralarında kolaylıkla geçiş yapılabilen widget’ı. Turkcell T40‘ta yerlilik vugusu oldukça ön planda. Telefonun zil sesleri arasında bağlama, darbuka, vapur, martı gibi sesler bulunuyor. Tasarım olarak da arka kapaklarda gelenekselleşmiş çeşitli simgeler, desenler yer alıyor. Telefonun 2013 eylül ayının sonlarına doğru satışa çıkması bekleniyor.

VN:D [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Turkcell T40 İnceleme (Yerli Android), 10.0 out of 10 based on 1 rating

Bir önceki Samsung Galaxy Core Fiyatı ve Teknik Özellikleri başlıklı konumuzda cep telefonları hakkında, cep telefonu hakkında ve cep telefonu hatası hakkında hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>