Yeni SEAT Leon Hakkında Kullanıcı Yorumları

VN:D [1.9.22_1171]
Rating: +2 (from 2 votes)

Yeni SEAT Leon

Yeni SEAT Leon, şasisinden başlayarak tamamen yeniden tasarlandı .Yenilikçi teknolojilerle donatılmış, şık ve üst sınıf bir gövdeye yerleştirilmiş çarpıcı ve dinamik bir hatchback otomobil. Yeni SEAT Leon, SEAT markasının tüm güçlü yanlarını eskisinden daha da güçlü şekilde temsil etmektedir.

Tamamen LED farlar, sürüş destek sistemleri, eğlence ve  sürüş profili fonksiyonu ile yeni SEAT Leon, kompakt otomobil segmentine üst sınıf standartlarını sunmaktadır.

LED FARLAR

LED farlar, gözleri çok az yoran bir ışıkla yolu aydınlatırken yeni SEAT Leon’un ön bölümüne şüphesiz bir şık görünüm sağlar.

SEAT SÜRÜŞ PROFİLİ

Yenilikçi yazılım sistemi ile geliştirilmiş hidrolik direksiyon, gaz pedal kumandası ve motor sesi, otomobil kullanmayı daha duygusal ve fonksiyonel hale getirmektedir.Yeni SEAT Leon çevreyi önemseyen sürücüler için özel olarak tasarlanmıştır. ECO moduna kolaylıkla dönüştürülerek daha az emisyon ve yakıt tüketimi sağlar.

UZUN FAR DESTEK SİSTEMİ

Bu akıllı özellik ile güvenlik hiç bu kadar zahmetsiz olmamıştı. Dikiz aynasının üzerine yerleştirilmiş kamera sensörü karşıdan gelen araçları tespit eder ve farları otomatik olarak uzundan kısaya getirir ve araç geçtikten sonra tekrar uzun far konumuna geçirir.

KOLAY BAĞLANTI

Bu, İnsan-Makine Arayüzünün (HMI) en yeni kuşağıdır. Bu dokunmaya hassas, kullanıcı dostu ekran, eğlence ve iletişim sistemi ile araç fonksiyonlarını kumanda eder. iPod, USB, SD kartı, Bluetooth, CD, MP3/MP4 için AUX-IN ile uyumludur.

SÜRÜŞ DESTEĞİ

Yorgunluk Algılama Sistemi sürücünün konsantrasyonunun azalmakta olduğunu tespit edip sürücüyü uyarır. Şerit Takip Asistanı, yoldaki beyaz şerit çizgileri üzerinden bir şeridi algılar ve şerit çizgisinin üzerinden başka şeride geçmesini önler.

YENİ SEAT LEON FR

Leon FR ile kendinizi şımartın ve her gaza bastığınızda onu hissedin. Daha sportif ama aynı zamanda daha lüks. Hakkınız olanı alın. 

Yeni SEAT Leon FR; 18 inç jantlar, sis farları, sportif tampon, FR süspansiyon sistemi, renkli arka camlar, katlanabilen yan aynalar, LED arka lambalar, spor direksiyon, bel desteğine sahip spor koltuklar, ambiyans aydınlatması, SEAT Sürüş Profili ve dijital klima ile vurgulanmıştır.

Yeni Seat Leon Özellikleri

Zarif boyutları, yatay petek yapısı, trapezoid ızgarası ve daha alçak hava girileri modelin gücünü vurguluyor.

Çift renkli ön konsol sanki havada asılıymış hissi oluşturur. Koltuklar, konfor ile uygun baş mesafesi arasında olabilecek en iyi dengeyi sağlamak amacıyla alçak şekilde yerleştirilmiştir

Teknik bir hassasiyetle işlenmiş çizgileri ile yeni SEAT Leon daha ilk andan itibaren insanın aklını başından alır.

Bir öncekine göre 90 kilogram daha hafif olan tasarımı sayesinde azaltılmış tüketim.

Şıklık iç mekanda da devam ediyor. Yumuşak yüzeyler hoş bir dokunma hissi verir. Kontrol düğmeleri ve kumandalar sürücünün konforu düşünülerek tasarlanmıştır. Hepsi beklentileriniz paralelinde yerleştirilmiştir.

http://www.seat.com.tr

VN:D [1.9.22_1171]
Rating: 6.9/10 (7 votes cast)

Yeni SEAT Leon Hakkında Kullanıcı Yorumları, 6.9 out of 10 based on 7 ratings

Bir önceki Yeni Toyota Verso Hakkında Kullanıcı Yorumları başlıklı konumuzda araba sahibinden kullanım yorumları, araba sahiplerinden kullanım detayları ve araba yorumları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.